Değerli Adayımız,

Emek ve özveri ile geçen yılların ardından, yeni ve heyecan verici bir noktaya daha ulaştınız. Öncelikle gayretlerinizden dolayı sizi kutlamak istiyoruz. Şu anda geldiğiniz aşama, yükseköğretim hayatınızın nerede ve nasıl olacağına ilişkin kritik değerlendirmeleri içeriyor. Bu husus önemli çünkü bilinçli olarak atacağınız her adım, geleceğiniz için anlam ve değer ifade ediyor. Dolayısıyla doğru kararı vermeniz, uzun vadeli başarınızı getiren faktörler arasında yer alıyor. Elbette bu süreçte bilgi sahibi olmanız, araştırmanız ve öngörüde bulunmanız da gerekiyor.

 

Kıymetli Adayımız,

Dokuz Eylül Üniversitemiz, öğretim ve araştırma faaliyetlerini uluslararası standartlarda sürdüren bir yükseköğretim kurumudur. Güçlü akademik yapısı ile başarılara imza atan büyük ailemiz, mensuplarının olağanüstü gayretleri ile ülkemizin geleceği için çalışmakta ve küresel hedeflerine emin adımlarla yol almaktadır. Güzel İzmir ile bütünleşen ve sosyal hayatın her alanına dokunan kurumumuz; yenilikçiliğe açık, girişimleri teşvik eden ve aile fertlerinin fikirleri önemseyen yapısı ile de ön plana çıkmaktadır.

Bilimsel çalışmaları, işbirlikleri, topluma katkısı ve nitelikli eğitim anlayışı ile fark yaratan kurumumuz, ülkemizdeki 20 Araştırma Üniversitesinden birisi olarak da hizmet sunmaktadır. Mensupları adına son derece ayrıcalıklı bu konum, uluslararasılaşma misyonu ile bütünleşen akademik faaliyetlerimize güç vermektedir. Bunların yanı sıra; ülkemizin yerel, bölgesel ve ulusal kalkınma politikalarına da destek olan üniversitemiz, Yükseköğretim Kalite Kurulu’ndan aldığı ‘Kurumsal Akreditasyon Belgesi’ ile akademik çalışmalarını en üst düzeyde yürütmektedir. Bütün bunlar, ayırıcı özelliklerimiz arasında sıralanmaktadır.

 

Sevgili Adayımız,

Üniversite olarak, öğrencilerimizin bireysel ve mesleki gelişimlerini desteklemeye; aklın ve bilimin ışında yol almalarına önem vermekteyiz. Bu noktada; milli ve manevi değerlerimize bağlı, çok yönlü düşünen ve girişimci ruhu olan bireyleri de topluma kazandırmaktayız. Aidiyet duygusunu ve kurum kültürünü aşılamayı içeren bu gerçeklikte, farklılıklarımızı zenginlik olarak görmeye; çevreye duyarlı olmaya; engelleri birlikte aşmaya özen göstermekteyiz. Hayat boyu sürecek dostlukların kurulduğu kurumumuzda, öğrencilerimize her türlü fırsatı sunmaktayız. Yaygın öğretim ağı ile güzel kentimizin farklı noktalarında hizmet veren üniversitemizde, konaklamadan ulaşıma; sağlık hizmetlerinden spor etkinliklere kadar her alanda hizmet üretmekteyiz. Yurt içi/dışı değişim programları ile öğrencilerimizi teşvik etmekte; staj ve burs konularında onlara yardımcı olmaktayız. İş dünyası ile bağ kuran; mekanda ve eğitimde erişilebilirlik belgelerine sahip üniversitemizde, ulusal/uluslararası standartlarda akretide olmuş birimlerimizde öğrencilerimiz için en iyisini yapmaktayız. Bunu yaparken öğrencilerimizin akademik birimlerimizdeki ve DEPARK bünyesindeki girişimlerini de desteklemekteyiz. Bu yaklaşımımızın sonucu olarak üniversitemiz, eğitim görmek istenen kurumlar arasında üst sıralarda yer almaktadır.

 

Değerli Adayımız,

Üniversitemiz, ihtiyaç duyduğunuz her konuda size fırsat sunacak ve yardımcı olacaktır. Bunun sözünü veriyoruz. “Neden Dokuz Eylül Üniversitesi?” sorusuna gelecek olursak; çünkü size, hayal ile değil gerçeklerle örülmüş başarılı bir gelecek vadediyoruz. Başta Rektörlüğümüz olmak üzere, hocalarımızın ve mesai arkadaşlarımızın her konuda yardımcı olacağını da bilmenizi isteriz. Sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyor; sizi büyük ailemizin parçası olmaya davet ediyoruz.